Współpracujemy z doskonałą kadrą naukową, również z czołowych uniwersytetów światowych. To nie tylko wybitni profesorowie oraz wykładowcy akademiccy, odnoszący w swojej pracy liczne sukcesy – ich głęboka wiedza teoretyczna jest wzbogacana przez doświadczenie znakomitych specjalistów praktyków.
Nauczyciele akademiccy
- prof. dr hab. Czesław Jarecki
Profesor zwyczajny w dziedzinie nauk społecznych. Autor licznych publikacji naukowych. Czynny uczestnik konferencji krajowych i międzynarodowych. Od 1976 roku do dziś, związany ze środowiskiem uczelnianym. W latach 2009-2021 pełnił funkcję profesora zwyczajnego na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej. Prowadzący zajęć głównie z obszaru metodologii badań, ze szczególnym uwzględnieniem badań o bezpieczeństwie.
- prof. dr hab. Zdzisław Kubot
Profesor zwyczajny w dziedzinie nauk prawnych. Autor licznych publikacji z zakresu prawa pracy, prawa handlowego oraz prawa ubezpieczeń społecznych. W latach 1968-2024 pracownik Instytutu Prawa Cywilnego Uniwersytetu Wrocławskiego, obecnie pracownik Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Prowadzenie zajęć z zakresu prawa przez ponad 50 lat.
- dr hab. Grażyna Dolińska- Zygmunt
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologia. Psycholog w zakresie problematyki psychologii zdrowia. Od wielu lat prowadzi badania naukowe dotyczące zachowań zdrowotnych, psychologicznych wyznaczników jakości zdrowia i ryzyka chorób cywilizacyjnych, a ostatnio – poświęcone uwarunkowaniom zdrowia seksualnego. Autorka lub współautorka licznych publikacji, w tym artykułów i monografii.
- dr hab. Andrzej Hankała
Doktor habilitowany w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologii, specjalizuje się w problematyce ludzkiej pamięci oraz nauczania i kształcenia – jest autorem i współautorem książek naukowych z tego zakresu. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członek zarządu Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.
- dr hab. Agnieszka Wilczyńska
Doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. Naukowiec i praktyk – psycholog i psychoterapeuta. Autorka ponad stu dwudziestu publikacji, w tym trzech książek o wykluczeniu społecznym i poczuciu przynależności. Odbyła staż naukowy w University of Minnesota (2009), Halberg Chronobiology Center, współpracując z prof. Fr. Halbergiem i prof. G. Cornelissenem w ramach badań „Chronomics Study” w Polsce. Badania naukowe prowadzi w obszarze psychologii społecznej i funkcjonowania grup, wspiera pozytywny rozwój człowieka, pracownika, ucznia. Specjalizuje się w uaktywnianiu środowisk wychowawczych i edukacyjnych w celu zapobiegania wykluczeniu społecznemu (odrzuceniu, ostracyzmowi, ignorowaniu) podkreślając rolę wspierania poczucia przynależności i autonomii człowieka. Obecnie toczy się postępowanie w sprawie o nadania tytułu profesora przez Radę Doskonałości Naukowej.
- dr Dorota Ackermann-Szulgit
Doświadczenie neuropsychologiczne zdobywała w X Wojskowym Szpitalu z Polikliniką w Bydgoszczy na oddziale Neurochirurgii i Chirurgii Głowy oraz na Oddziale Psychiatrycznym. Jest szkoleniowcem z wieloletnim doświadczeniem, współautorką publikacji z zakresu neuropsychologii, neurobiologii, aromaterapii, psychochirurgii. Obszar Jej zainteresowań naukowych i badawczych to: neuropsychologia, neuroaromaterapia kliniczna, neurodietetyka, neurodydaktyka, a także psychologia społeczna i neuromarketing. Obecnie prowadzi badania i obserwacje nad wpływem olejków eterycznych na funkcje mózgu ze szczególnym uwzględnieniem funkcji poznawczych, emocjonalnych a także medytacji i duchowości.
- dr Bożena Bartosik
Pedagog specjalny, certyfikowany terapeuta SI i psychomotoryki, nauczyciel akademicki. Przez ponad 30 lat pracy w szkole z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami i ich rodzinami. W pracy zawodowej od wielu lat zajmuje się diagnozą dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz wspomaganiem ich rozwoju, diagnostyką zaburzeń przetwarzania sensorycznego, diagnostyką rozwoju psychoruchowego małych dzieci.
Na jej zaangażowanie z obszaru diagnozy i terapii wpłynęła 12 letnia praca z profesor Ludwiką Sadowską w Samodzielnej Pracowni Rehabilitacji Rozwojowej w I Katedrze Pediatrii na Wydziale Lekarskim w Akademii Medycznej we Wrocławiu. Przez wiele lat z profesor Joanną Kruk – Lasocką prowadziła Gabinet Diagnozy i Terapii dla Dzieci z Utrudnieniami w Rozwoju w DSW. Autorka licznych publikacji dotyczących funkcjonowania społeczno-emocjonalnego dzieci z różnymi utrudnieniami w rozwoju, współtwórczyni Wrocławskiego Modelu Usprawniania.
- dr Bartosz Błaszczak
Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, od 2020 roku Dyrektor Zarządzający w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego z siedzibą we Wrocławiu. W latach 2015 – 2020 wykładowca akademicki, Dziekan Wydziału, Prorektor ds. jakości kształcenia, Zastępca Kanclerza w Dolnośląskiej Szkole Wyższej z siedzibą we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Dolnośląski). Autor wielu publikacji naukowych, w obszarach: bezpieczeństwa, zarządzania, prawa, zorganizowanej przestępczości kryminalnej. Czynny uczestnik konferencji krajowych i międzynarodowych. Zainteresowania badawcze: bezpieczeństwo, negocjacje i mediacje, szara strefa.
- dr Janusz Bryk
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Były prokurator z wieloletnim doświadczeniem w sprawach karnych. Ekspert do walki z handlem ludźmi. Były długoletni pracownik naukowy i Dziekan Wydziału Policyjnych Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Wieloletni redaktor naczelny periodyku Przegląd Policyjny. Dr Janusz Bryk opracował treści materiałów związanych z obszarem Przeciwdziałanie handlowi ludźmi.
- dr Mirosław Dela
Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych w języku polskim i angielskim. Uczestnik, prelegent i moderator kilkudziesięciu konferencji naukowych, seminariów i webinariów o tematyce prawniczej, ekonomicznej i społecznej. Członek kolegium redakcyjnego w polskich i zagranicznych prawniczych czasopismach naukowych. Członek wielu stowarzyszeń naukowych o profilu prawniczym, ekonomicznym i historycznym. Prowadzi własną praktykę prawną.
- dr Karol Falandys
Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, AWF we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Instruktor strzelania, wspinaczki skałkowej, SERE oraz zapasów. Na niwie naukowej interesuje się bezpieczeństwem, dywersją, dezinformacją, geopolityką oraz historią.
- dr Henryk Fedewicz
Doktor nauk o bezpieczeństwo. Autor prac z zakresu prawno-kryminalistycznych problemów ochrony interesów państwa, a także negatywnych zjawisk związanych z procesem gospodarowania, bezpieczeństwie i ochroną informacji z jej licznymi implikacjami społeczno-ekonomicznymi.
- dr Adam Flamma
Doktor nauk humanistycznych specjalizujący się w grach. Naukowo interesuje się relacją między mediami, społecznym odbiorem gier wideo oraz badaniami nad układami fabularnymi i rolą bohatera cyfrowych światów. Autor m.in. książek Wiedźmin. Założyciel Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier „GameUP”.
- dr Robert Foks
Politolog, nauczyciel akademicki, doktor nauk humanistycznych. Autor artykułów specjalistycznych i analiz z zakresu stosunków międzynarodowych i polityki bezpieczeństwa na obszarze Europy Środkowo – Wschodniej. Założyciel Fundacji Forum Polityki Wschodniej.
- dr Paulina Gruszka
Doktor nauk prawnych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w sektorze ochrony zdrowia, zdobyte podczas pracy w licznych podmiotach leczniczych. Autorka publikacji z tego zakresu. Aktualnie związana z branżą badań klinicznych. Od 2018 roku pełni funkcję Inspektora Ochrony Danych Osobowych w podmiocie leczniczym.
- dr Tomasz Iwańczyk
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UKSW w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w praktyce prawnej zdobyte w pracy w sądzie jak i renomowanej międzynarodowej kancelarii prawnej. Od 2011 prowadzi własną praktykę prawną z sukcesem reprezentując Klientów z kraju i zagranicy.
- dr Agnieszka Jaroszewicz
Członkini Rady Naukowej dyscyplin nauki o polityce i administracji oraz nauki o bezpieczeństwie kadencji 2021-2024. Wcześniej wieloletnia badaczka w Ośrodku Studiów Wschodnich, gdzie pracowała m.in. na stanowisku głównego specjalisty, kierownika zespołu i kierownika projektu. W latach 2017-2019 kierowniczka projektu EU-STRAT (The EU and Eastern Partnership Countries: An Inside-Out Analysis and Strategic Assesment) finansowanego ze środków Horizon 2020. Pracowała także jako kierownik projektów w Międzynarodowej Organizacji Migracji (przedstawicielstwo w Kijowie) oraz jako doradca narodowy w Komisji Europejskiej (Dyrektoriat Generalny ds. Sąsiedztwa).
- dr Marta Jósewicz
Od 12 lat pracuje jako terapeutka z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, m.in. w szkole, w stowarzyszeniach działających na rzecz dzieci i młodzieży, w Pracowni Badań nad Autyzmem oraz w gabinecie prywatnym. Terapeutka EMDR oraz Racjonalnej Terapii Zachowania. Ponadto od 13 lat pracuje ze studentami psychologii. Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa EMDR.
- dr Daniel Kasprzycki
Doktor nauk społecznych, absolwent Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Specjalista ds. bezpieczeństwa i wojskowości. Absolwent Instytutu Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu (2014) oraz studiów doktoranckich na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni (2021).
- dr Dorota Kaźmierczak – Pec
Doktorat obroniła na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego w 2003 r. Autorka publikacji w paryskiej „Kulturze”, Roczniku Bezpieczeństwa Międzynarodowego, Przeglądu Narodowościowego i in. Zainteresowania badawcze koncentrują się wokół szeroko pojętego bezpieczeństwa państwa i Europy Wschodniej.
- dr Katarzyna Kowalska
Doktor nauk prawnych, radca prawny, pracownik naukowy Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat zaangażowana w polski i światowy ruch na rzecz poradnictwa prawnego dedykowanego najbardziej potrzebującym grupom osób (w tym osobom żyjącym z HIV, bezdomnym). Członek zarządu European Network for Clinical Legal Education. Trenerka i ekspertka w zakresie metodologii pracy z klientem i udzielania wsparcia prawnego najbardziej potrzebującym grupom społecznym. Prowadzi indywidualną kancelarię radcy prawnego.
- dr Barbara Kutrowska
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Specjalistka w zakresie diagnostyki pedagogicznej oraz metodyki pracy z grupą i metodyki pracy opiekuńczo-wychowawczej. Ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej i egzaminatorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Konsultantka we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Autorka kilkunastu publikacji naukowych o roli i kompetencjach nauczyciela we współczesnej szkole. Recenzentka programów kształcenia przy worzeniu reformy oświaty. Przewodnicząca zespołu ds. równości przy Ogólnopolskim Porozumieniu Związku Zawodowych. Ekspertka Związku Nauczycielstwa Polskiego w zakresie kształcenia nauczycieli oraz awansu zawodowego nauczycieli.
- dr Grzegorz Majchrzak
Doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauk o polityce.
- dr Szymon Makuch
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Medioznawca, literaturoznawca i redaktor. Wiceprezes Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster” oraz współzałożyciel studia Astrolabe Stories i Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier GameUP. Jego zainteresowania badawcze obejmują popkulturę oraz nowe media, co znajduje odzwierciedlenie w licznych publikacjach i projektach naukowych. Dr Makuch jest także redaktorem naukowych publikacji prawniczych wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.
- dr Robert Mroczek
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne. Autor publikacji w zakresie prawnych i społecznych aspektów przestępstwa handlu ludźmi. W swojej pracy zawodowej zajmuje się tematyką rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw i wykroczeń oraz ścigania ich sprawców, w zakresie właściwości rzeczowej Straży Granicznej. Komandor podporucznika Straży Granicznej na stanowisku Kierownika Sekcji Postępowań Karnych Wydziału. Koordynator Morskiego Oddziału Straży Granicznej do spraw zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi. Przewodniczący Pomorskiego Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.
- dr Marek Około-Kułak
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Publikacje naukowe oraz rozważania przy pisaniu pracy były skupione wokół szeroko pojętego bezpieczeństwa energetycznego państwa. Żołnierz Jednostki Wojskowej 2305 w Warszawie. W latach 2018-2020 pełnił funkcję funkcjonariusza Sekcji Ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W latach 2009-2018 pełnił funkcję starszego funkcjonariusza w Biurze Ochrony Rządu.
- dr Agnieszka Pawłowska
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o polityce. Publikacje naukowe w ostatnich 10 latach związane były z analizą polityk lokalnych w obszarze ochrony dóbr kultury, usług społecznych i edukacji. We wcześniejszych podejmowane były m.in. kwestie uwarunkowań samodzielności jednostek samorządu terytorialnego, zadań jednostek samorządu terytorialnego w ramach szczegółowych polityk publicznych i wsparcia osób niepełnosprawnych. Od 2019r. pracownik Fundacji Imago we Wrocławiu – ekspert w projektach dotyczących opieki wytchnieniowej, koordynator projektów finansowanych ze środków UE i realizowanych w ramach współpracy z jednostkami samorządu lokalnego i regionalnego.
- dr Beata Rajba
Psycholożka, filolożka, terapeutka EMDR, copywriterka, graficzka, webdesignerka, brała udział w projektowaniu i przygotowaniu kilkudziesięciu kampanii reklamowych i społecznych. Wykładowca kierunku Psychologia, członek Psychology Research Unit for Public Health. Prowadzi badania dotyczące niezgodności ze schematem i przekazu okołoprogowego, a także waliduje narzędzia do badań psychologicznych.
- dr Małgorzata Samojedny
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne, prawnik. Współfundatorka think-tanku The Opportunity Institute for Foreign Affairs z siedzibą w Warszawie. Autorka licznych publikacji naukowych i monografii. W swoim obszarze badawczym zajmuje się koncepcją państwa w ustrojach pozaeuropejskich, terroryzmem i bezpieczeństwem. Jest Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego cyklicznej międzynarodowej konferencji Three Seas One Opportunity. Jest ekspertem Pracowni Badań Praw Orientalnych przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz Global Institute of Law w Oksfordzie.
- dr Magdalena Wolińska
Doktor nauk prawnych. Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania funduszami strukturalnymi i prawa Unii Europejskiej oraz certyfikowane szkolenie przygotowujące do wykonywania zawodu mediatora. Długoletni pracownik naukowo– dydaktyczny oraz współpracownik uczelni wyższych.
- dr Monika Ziobrowska
Trener umiejętności interpersonalnych i rozwoju osobistego, akredytowany Coach biznesu ICF (ACC) z doświadczeniem menedżerskim, dydaktycznym, oraz członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Wpisana na listę biegłych sądowych przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Posiada praktykę zdobytą podczas pracy na stanowiskach kierowniczych oraz specjalistycznych w obszarze personalnym i handlowym. Magister psychologii, magister pedagogiki, absolwentka trzech kierunków podyplomowych (Zarządzanie kadrami w nowoczesnej firmie, Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, Zarządzanie bhp w przedsiębiorstwie) oraz szkoleń specjalistycznych, w tym terapii EEG Biofeedback oraz terapii w nurcie poznawczo – behawioralnym dla osób dorosłych.
- dr Przemysław Żukowski
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Autor licznych publikacji z zakresu bezpieczeństwa. W latach 2004-2011 pełnił służbę na stanowiskach dowódczych i sztabowych w Polsko – Litewskim batalionie sił pokojowych NATO oraz 15 Brygadzie Zmechanizowanej w Orzyszu. Pełnił obowiązki w Afganistanie w ramach ISAF (2011-2012). Po zakończeniu misji w Afganistanie rozpoczął służbę w JW AGAT. Odznaczony m.in. Gwiazdą Afganistanu. Ukończył studia podyplomowe z problematyki zorganizowanej przestępczości i terroryzmu (2007) oraz ochrony informacji i administrowania bezpieczeństwem informacji (2008).
- mgr Joanna Buczyńska
Psychoterapeuta i trener rozwoju osobistego ( coach ICF).
Ukończyła międzynarodową Szkołę Coachów The Art& Science of Coaching na Erickson College przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracowała z Centrum Psychoterapii “Twój Czas” w Warszawie, w nurcie ericksonowskim. Obecnie jest w trakcie certyfikacji Psychoterapeuty Systemowego przy Wrocławskim Instytucie Psychoterapii.
- mgr Bartosz Głowacki
Psycholog zajmujący się diagnozą psychologiczną, psychoterapią indywidualną i grupową dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin, profilaktyką i promocją zdrowia. Obecnie zatrudniony w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Miliczu, gdzie pomaga nauczycielom w rozwiązywaniu bieżących problemów dydaktycznych i wychowawczych.
- mgr Damian Godlewski
Pedagog, opiekun merytoryczny w obszarze rozwoju osobistego i biznesu.
Członek zarządu Instytutu Innowacyjnej Edukacji, Dyrektor ds. szkoleń i sprzedaży. Trener w obszarze rozwoju osobistego oraz sprzedaży. Ekspert w zakresie projektów i funduszy unijnych przeznaczanych na realizację usług szkoleniowych.
- mgr Magdalena Kowalczyk
Psycholog i psychodietetyk. Korzysta z technik poznawczo-behawioralnych, szczególnie DBT, z którego odbył szkolenie. Prowadzi w procesie i pomaga w osiągnięciu trwałych zmian i poprawie jakości życia. Jej pasją jest praca z młodzieżą, pomaga im w odnalezieniu własnej drogi i zbudowaniu zdrowych strategii radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami i kryzysami rozwojowymi – pracuje z osobami od 13 roku życia.
- mgr Hubert Ludwiczak
Psycholog oraz psychoterapeuta. Ukończył kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach I oraz II stopnia. Zawodowo pracuje w Areszcie Śledczym w Świdnicy, jako psycholog.
- mgr Bogumiła Mandat
Dyrektor i nauczyciel, były wizytator Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, ekspert MEN. Doświadczenie szkoleniowe zdobyła współpracując z wieloma ośrodkami edukacyjnymi. Prowadziła kursy z zarządzania jednostkami oświatowymi oraz odpowiadała za realizację projektów usprawniających funkcjonowanie jednostek oświatowych. Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu zmian w Prawie Oświatowym, zmodernizowanego SIO, wykorzystania narzędzi IT w pracy szkoły.
- mgr Magdalena Papiór
Magister kierunku zarządzanie przedsiębiorstwem.
- mgr Zbigniew Rabiejewski
Magister zarządzania. Dowódca Plutonu Prewencji w Sekcji Prewencji Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie. Prowadził zajęcia profilaktyczne z żołnierzami jednostek i instytucji wojskowych na terenie województwa podkarpackiego, w obszarze przeciwdziałania korupcji, uzależnieniom, wypadkom drogowym.
- mgr Olga Staniszewska-Kowalczyk
Magister administracji. Pracownik Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, wykładowca przedmiotu zasady BHP, pierwsza pomoc przedmedyczna.
- mgr Łukasz Zemła
Absolwent politologii, pedagogiki o specjalności andragogika oraz psychologii, ekspert w zakresie kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi. Wieloletni wykładowca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz w Chorzowie i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej w Bielsku Białej. Jego zainteresowania badawcze dotyczą przede wszystkim praktycznych aspektów bezpieczeństwa informacji w obszarze HR.
Pozostałe osoby prowadzące zajęcia
- prof. dr hab. Piotr Dehnel
Profesor nauk humanistycznych, wybitny naukowiec. Autor wielu publikacji naukowych, jego prace mieszczą się w dyscyplinie filozofia w dziedzinie nauk humanistycznych. W części mogą być zaliczone do kognitywistki w dziedzinie nauk społecznych. Posiada bardzo bogate doświadczenie dydaktyczne w zakresie nauczania przedmiotów filozoficznych oraz logiki.
- prof. dr hab. Jan Fazlagić
Profesor nauk ekonomicznych, ekspert w zakresie zarządzania wiedzą, edukacji, innowacji i zarządzania kapitałem intelektualnym. Jeden z prekursorów Zarządzania Wiedzą w Polsce. Ekspert Krajowego Instytutu Samorządu Terytorialnego w Łodzi. W latach 2018-2020 Przewodniczący Rady Programowej Akademii Menedżera Innowacji przy PARP. Trener i konsultant, zrealizował kilkadziesiąt projektów naukowo-wdrożeniowych w Polsce i za granicą z zakresu edukacji, innowacji społecznych, transferu wiedzy, przedsiębiorczości i edukacji ekologicznej.
- prof. dr hab. Małgorzata Lipowska
Profesor nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. Wykładowca, ale także konsultant wojewódzki w dziedzinie psychologii klinicznej. Koordynatorka kształcenia przyszłych specjalistów udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy. Zainteresowania naukowe profesor dr hab. Małgorzaty Lipowskiej związane są z psychologią rozwoju, kliniczną oraz psychologią cielesności. Obecnie zaangażowana jest w badania nad kształtowaniem się obrazu ciała, a także wpływem zanieczyszczeń powietrza na rozwijający się mózg.
- dr hab. Aldona Dereń
Doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Autorka wielu publikacji naukowych w dziedzinie nauk społecznych, w tym zarządzania i jakości oraz wielu prac popularno-naukowych oraz materiałów dydaktycznych dla studentów. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół zagadnień związanych z procesami komercjalizacji i zarządzania wiedzą. Szczególną uwagę w swoich badaniach naukowych poświęca kwestii prawnej ochrony własności intelektualnej, jako narzędzia transferu wiedzy (technologii).
- dr hab. Adrianna Grabizna
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia. Obszar badawczy koncentruje się głównie wokół wybranych zagadnień z pogranicza biologii, psychologii i filozofii. W latach 2008-2009 była pracowniczką naukową w Konrad Lorenz Institute for Evolution and Cognition Research w Austrii, a w latach 2007-2008 pełniła funkcję Research assistant na Wydziale Bioinformatyki na University of Windsor.
- dr Piotr Abryszeński
Doktor nauk humanistycznych. Autor wielu publikacji. Dorobek obejmuje prace naukowe i popularyzatorskie odnoszące się do historii Polski XX wieku ze szczególnym uwzględnieniem powojennych dziejów Polski: systemu władzy, służb specjalnych, relacji między instytucjami (w tym między państwem a Kościołem) i między władzą a społeczeństwem, a także funkcjonowania szkolnictwa wyższego w PRL.
- dr Beata Bochnia
Doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Ponadto ukończony pięcioletni kurs w Krakowie, systemowej terapii rodzin, akredytowany przez PTP. W ramach odbywania kursu dr Beata Bochnia zdobyła wszystkie wymagane staże kliniczne. Swój warsztat pracy wzbogaca w miarę nabywania doświadczenia zawodowego, poprzez liczne wolontariaty, ciągłe samodoskonalenie, edukację, współpracę z wieloma firmami i instytucjami a także organizacjami pozarządowymi.
- dr Grzegorz Cieloch
Doktor nauk ekonomicznych. W ramach prowadzonych badań naukowych zgłębia tematykę analizy polityk lokalnych w obszarze ochrony dóbr kultury, usług społecznych i edukacji. Wykładowca akademicki z ponaddwudziestoletnim stażem. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu, Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, Wielkopolskiej Szkole Biznesu w Poznaniu oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a także jako konsultant i szkoleniowiec Wielkopolskiej Grupy Marketingowej w Poznaniu.
- dr Łukasz Cymbaluk
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. Autor publikacji na temat Państwa Islamskiego w środowisku międzynarodowym, kryptowalut oraz rozważań nad populistyczną naturą Alternatywy dla Niemiec.
- dr Marcin Czosnek
Doktor nauk prawnych. Autor licznych publikacji naukowych, które związane są z tematyką zwalczania przestępczości gospodarczej/ekonomicznej i korupcyjnej. Obecnie pracuje w Akademii Policji w Szczytnie. Został wyróżniony przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie pochwałą za wzorową postawę i przejawianie inicjatywy w służbie.
- dr Magdalena Debita
Doktor w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne oraz magister administracji. Ekspert w dziedzinie nauk prawnych, społecznych i politycznych. Autor ponad 50 publikacji dotyczących kwestii etycznych i prawnych oraz uczestniczka licznych konferencji naukowych.
- dr Wojciech Duranowski
Doktor nauk ekonomicznych. Autor ponad 50 publikacji z zakresu nauk ekonomicznych, w tym w szczególności zagadnień dotyczących ekonomii społecznej, przedsiębiorczości społecznej, przedsiębiorczości oraz rynku pracy. Posiada doświadczenie dydaktyczne w zakresie prowadzenia zajęć w języku polskim i angielskim, brał udział w programach mobilności nauczycieli akademickich oraz pracował, jako wykładowca na etacie w krajach anglojęzycznych m.in. w Irlandii.
- dr hab. Arkadiusz Durasiewicz
Doktor habilitowany w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauk o polityce oraz doktor nauk ekonomicznych. Autor licznych publikacji z zakresu ekonomii, administracji i polityki. Ekonomista i polityk społeczny funkcjonujący w dziedzinie nauk społecznych i ekonomicznych. Specjalizuje się w obszarach polityki rodzinnej, polityki społecznej, demografii, ekonomii społecznej, usług społecznych, asystentury rodzinnej, mediacji socjalnych, wykluczenia finansowego i społecznego.
- dr Małgorzata Gocman
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologia. Dorobek naukowy koncentruje się w szczególności na badaniu wpływu opieki zastępczej na zdrowie psychiczne. Publikacje wydawane są w języku polskim oraz angielskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Specjalistycznym Zespole Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu, Polskim Centrum Arteterapii oraz International Instytute of Powerty.
- dr Robert Gwardyński
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie oraz doktor nauk o kulturze fizycznej. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu bezpieczeństwa. Zainteresowania badawcze: bezpieczeństwo publiczne, racjonalizacja funkcjonowania systemów bezpieczeństwa, prakseologia, metodologia badań, edukacja dla bezpieczeństwa. Prezes Sudeckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie.
- dr Rafał Guzowski
Doktor w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. Autor książek, wykładowca, certyfikowany starszy trener (5EQF). Od ponad 14 lat prowadzi szkolenia miękkie oraz szkolenia dot. m.in. kontroli zarządczej i zarządzania ryzykiem, zarządzania projektami. Doradza i współpracownik firm szkoleniowych. Właściciel firmy szkoleniowej SOCJOLAB.
- dr Anna Janus
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji. Zawodowo związana z Fundacją Imago, w której odpowiedzialna jest za sekcję usług związanych z dostępnością. Nauczycielka akademicka, autorka licznych publikacji i ekspertyz dla sektora publicznego, w ramach których podejmuje problematykę zarządzania strategicznego w usługach publicznych. Koordynatorka i trenerka w obszarze audytów dostępności – współautorka poradników i programów szkoleniowych skierowanych do jednostek publicznych. Współpracuje z krajowymi i zagranicznymi organizacjami, działającymi na rzecz osób ze specjalnymi potrzebami (m.in. International Short Break Association).
- dr Maciej Jeż
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Autor publikacji naukowych z zakresu antropologii. Uczestnik polskich oraz międzynarodowych konferencji naukowych.
- dr Bożena Kanclerz
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Psychoterapeutka dzieci i młodzieży, terapeuta środowiskowy. Wykładowczyni akademicka z ponad dziesięcioletnim stażem. Doświadczenie zdobywała jako kurator społeczny do spraw rodzinnych i nieletnich oraz pedagog szkolna. Swoją wiedzę poszerza i aktualizuje poprzez udział w licznych kursach i szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Autorka licznych publikacji naukowych. Obecnie prowadzi samodzielną praktykę pedagogiczną.
- dr Monika Konopka
Doktor biochemii, autorka publikacji naukowych z zakresu biochemii oraz biologii molekularnej. Stopień doktora uzyskała w 2003 roku na Uniwersytecie w Birmingham.
- dr Emilia Kuczma
Doktor nauk prawnych, ekspert w dziedzinie ochrony danych osobowych. Autorka licznych publikacji naukowych (monografii i artykułów naukowych) z zakresu prawa konstytucyjnego, w szczególności ochrony danych osobowych. Posiada doświadczenie na stanowisku administratora bezpieczeństwa informacji, pełniąc tę funkcję m.in. w sektorze bankowym. Przeprowadziła blisko 200 szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych.
- dr Bianka Lewandowska
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologia, psycholog oraz psychodietetyk. Autorka licznych publikacji naukowych oraz uczestniczka konferencji naukowych. Prowadzi badania naukowe w obszarze psychologii klinicznej i zdrowia, szczególnie interesuje się teorią psychoterapii oraz wielowymiarowym doświadczaniem przez człowieka własnego ciała. Obecnie prowadzi prywatny gabinet psychologiczny.
- dr Iwona Ładysz
Doktor nauk ekonomicznych. Autorka publikacji naukowych oraz uczestniczka konferencji naukowych.
- dr Renata Maciejewska
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie socjologia. Autorka licznych publikacji naukowych, publikacje naukowe związane były z analizą problemów społecznych, rynku pracy, zarzadzania zasobami ludzkimi, niepełnosprawnością, kadrami i prawem pracy, planowaniem i zarzadzaniem karierą, doradztwem zawodowym i coachingiem kariery.
- dr Janusz Materac
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Autor i współautor licznych publikacji naukowych w zakresie funkcjonowania Sił Zbrojnych RP oraz służb mundurowych. W publikacjach poruszał problematykę implementacji koncepcji zarządzania w Wojsku Polskim oraz ich pływu na poprawę bezpieczeństwa narodowego. Na co dzień pracuje (służy) w instytucji, której działalność naukowo-badawcza skoncentrowana jest na wsparciu Sił Zbrojnych RP jako podstawowego elementu systemu obronnego państwa, uczestniczącego w realizacji polityk: bezpieczeństwa i obronnej.
- dr Leszek Molendowski
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie historia. Obecnie w pracy zawodowej pełni funkcję koordynatora projektu i prac Gedanoped w dziale historii Muzeum Gdańska.
- dr Sebastian Niedzwiecki
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Badawczo zajmuje się problematyką bezpieczeństwa, strategii bezpieczeństwa, teorii i dydaktyki bezpieczeństwa, terroryzmu oraz fundamentalizmu islamskiego, a także historią. Jest autorem i współautorem niemal 30-tu artykułów naukowych oraz redaktorem publikacji naukowych. Recenzował także monografie naukowe.
- dr Aleksandra Nowak
Doktor nauk prawnych. Autorka publikacji naukowych z zakresu kryminologii, bezpieczeństwa wewnętrznego oraz teorii prawa. Uczestniczka Uczestnictwo ponad 80 krajowych oraz zagranicznych konferencji i szkoleń. Członek zespołu koordynacyjnego do spraw współpracy w ramach Europejskiej Akademii Policyjnej CEPOL.
- dr Małgorzata Oleniacz
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie pedagogika. Autorka licznych publikacji naukowych, głównie z obszaru pedagogiki specjalnej. Brała udział w licznych konferencjach naukowych.
- dr Olga Pankiv
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki socjologiczne. Specjalista zamówień publicznych oraz w zakresie tworzenia nowych projektów. Uczestniczka wielu międzynarodowych konferencji oraz szkoleń.
- dr Aleksandra Pasieczna-Dixit
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse oraz magister psychologii. Autorka wielu publikacji naukowych: w zakresie ekonomii i finansów dotyczy przede wszystkim analizy miar ryzyka rynkowego oraz systemowego; w zakresie psychologii obejmuje głównie analizę i interpretację danych ilościowych w projektach interdyscyplinarnych: współpraca ze specjalistami z dziedziny medycyny i pielęgniarstwa.
- dr Wojciech Paszowski
Doktor nauk prawnych. Prawnik, dydaktyk i wykładowca akademicki z dużym doświadczeniem zawodowym. Specjalista z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, prawa przewozowego, ustawy o transporcie kolejowym oraz ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych. Doświadczony szkoleniowiec z dziedziny prawa, autor publikacji naukowych, wieloletni radca prawny. Prywatnie interesuje się literaturą, rynkiem kapitałowym i historią wojskowości.
- dr Magdalena Rak-Suska
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki socjologiczne. Posiada przygotowanie terapeutyczne TSR I stopnia oraz doświadczenie w prowadzeniu i projektowaniu badań jakościowych metodą indywidualnych wywiadów pogłębionych. Aktywna uczestniczka ogólnopolskich i zagranicznych konferencji naukowych.
- dr Adam Rzetecki
Doktor nauk prawnych. Dorobek naukowy obejmuje 20 publikacji naukowych, w tym publikację książkową dla wydawnictwa C.H. Beck, opublikowaną w drugiej połowie 2023 roku, jak również kilkanaście artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach prawniczych oraz rozdziałów w monografiach naukowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako prawnik oraz wykładowca. Swoje umiejętności rozwijał dzięki czynnemu uczestnictwu w licznych ogólnopolskich konferencjach naukowych.
- dr Jakub Wierzbicki
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. Autor licznych publikacji naukowych. Dorobek naukowy skupia się na zagadnieniach dotyczących work life balance, tutoringu oraz doradztwa zawodowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako podinspektor i zastępca kierownika Wydziału ds. Pośrednictwa Pracy w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu. Uczestnik wielu konferencji naukowych.
- dr Sylwia Zakrzewska
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Autorka oraz współautorka przeszło 30 prac opublikowanych w czasopismach naukowych oraz opracowaniach zwartych. Współrealizatorka projektu badawczego „Bezpieczeństwo energetycznej infrastruktury krytycznej w Polsce w aspekcie pogody kosmicznej” w ramach konkursu NCN Sonata Bis 6.
- mgr Iwona Aibin
Magister administracji publicznej oraz absolwentka studiów podyplomowych mediacja i inne metody alternatywnego rozwiązywania sporów. Doświadczenie zawodowe zdobywała w instytucjach samorządu terytorialnego. Uczestniczka szkoleń oraz konferencji.
- mgr Maciej Barański
Magister psychologii. Zainteresowania naukowe mgr Macieja Barańskiego związane są z tematyką psychologii stresu oraz radzenia sobie ze stresem oraz psychologią zachowań uzależniających.
- mgr Kamil Beczyński
Magister bezpieczeństwa narodowego w dyscyplinie zarządzanie systemami bezpieczeństwa. Obecnie zatrudniony jest zawodowo w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od 2019 roku członek IPA (International police association).
- mgr Aleksandra Chmiel-Karakuła
Magister psychologii oraz zarządzania. Psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyła dwustopniowe szkolenie w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Udziela konsultacji psychologicznych, prowadzi terapie dorosłych, którzy zmagają się z żałobą, depresją, zaburzeniami lękowymi, wypaleniem zawodowym, czy OCD. Swoją pracę poddaje superwizji, jak również korzysta z interwizji koleżeńskich.
- mgr Łukasz Czarnecki
Magister prawa, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania jakością na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako prezes zarządu organizacji pożytku publicznego Chorągiew Opolska ZHP w Opolu oraz asystent sędziego w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie. W latach 2017-2019 pełnił funkcję przedstawiciela studentów w Radzie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Swoje umiejętności poszerzał na licznych kursach i szkoleniach zawodowych.
- mgr Marta Czosnek
Magister administracji. Aktualnie pracuje nad doktoratem w dziedzinie nauk społecznych (dyscyplina: nauki prawne). Obecnie pełni służbę w Dziale Organizacji Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego Akademii Policji w Szczytnie na stanowisku eksperta. Uczestniczka wielu konferencji naukowych oraz szkoleń.
- mgr Joanna Elwartowska
Magister psychologii oraz socjologii. Jest absolwentką studiów podyplomowych z psychologii transportu. Ukończyła certyfikowany kurs nadający uprawnienia providera terapii zaburzeń wyższych funkcji słuchowych oraz uprawnienia trenera integracji bilateralnej (diagnoza i terapia indywidualna) oraz posiada certyfikat ukończenia szkoleń z zakresu przeprowadzania testów psychologicznych, w tym: Stanford Binet 5 (poziom zaawansowany), WISC V (poziom podstawowy), PU1, KORP, CONNERS3. Od 2023 roku regularnie uczestniczy w pracach Wojskowych Komisji Lekarskich Powiatu Wrocławskiego, gdzie zajmuje się analizą i orzekaniem w kwestii istnienia przeciwwskazań psychologicznych do służby wojskowej.
- mgr Artur Gąsior
Magister zarządzania bezpieczeństwem w administracji publicznej. W pracy zawodowej obecnie jest instruktorem UAVO – szkolenie pilotów BSP oraz jest właścicielem firmy Dronvision.
- mgr Marek Gąsior
Magister w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. Od 2006 roku pracuje, jako specjalista ds. bezpieczeństwa i ochrony w Porcie Lotniczym Wrocław S.A. Starszy Inspektor w Korpusie Obrony Powietrznej we Wrocławiu. Szef Wydziału Lotniczego w Korpusie Obrony Powietrzne. Uczestnik licznych kursów oraz szkoleń.
- mgr Aleksandra Iwańska
Magister psychologii. Psychoterapeuta w trakcie szkolenia w nurcie psychodynamicznym . Prowadzi gabinet psychoterapii YorSelf. Aktualnie jest w trakcie badań nt. schizofrenii paranoidalnej, a myślenia magicznego.
- mgr inż. Wojciech Jurzyk
Magister prawa. Od ponad 30 lat pracuje w służbie cywilnej. Wykładowca akademicki z dziesięcioletnim stażem.
- mgr Jacek Kudła
Magister politologii. Autor analiz prawnych, glos, linii orzeczniczych oraz książek i komentarzy dotyczących problematyki czynności operacyjno – rozpoznawczych oraz wykorzystania ich wyników w postępowaniu karnym. Specjalista w zakresie czynności operacyjno – rozpoznawczych. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.
- mgr inż. Stanisław Lota
Magister inżynier informatyk w specjalizacji Systemy i Sieci Komputerowe. Pracownik naukowo-dydaktyczny, właściciel firmy informatycznej, certyfikowany instruktor Akademii Cisco CCNA i IoT, trener i specjalista IT w sektorze MŚP, certyfikowany tester oprogramowania ISTQB FL. Absolwent studiów podyplomowych „ Android i iOS – nowoczesne aplikacje mobilne” PWr. Od lat współpracuje, jako freelancer bądź administrator dla lokalnych podmiotów. Metodyk i konsultant w zakresie nauczania przedmiotów informatycznych w tym programowania na każdym etapie edukacyjnym oraz technologii informacyjno-komunikacyjnej.
- mgr Marta Łuszczykiewicz
Magister psychologii, interwent kryzysowy, pedagog, wykładowca. Obecnie prowadzi prywatną praktykę w gabinecie oraz pełni rolę psychologa w jednej z wrocławskich fundacji z sektora NGO udzielając wsparcia osobom po różnych kryzysach i trudnościach życiowych. Posiada doświadczenie pracy w szkole w systemie państwowym oraz prywatnym z dziećmi i młodzieżą w spectrum autyzmu oraz zaburzeniami nastroju. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą. Udziela konsultacji rodzicielskich opartych o psychoedukację.
- mgr Krzysztof Nowak
Magister historii. Ukończył studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania placówką oświatową oraz w zakresie prawo administracyjne i postępowanie administracyjne w zakresie administracji. Od ponad dziesięciu lat pracuje we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, obecnie na stanowisku wicedyrektora.
- mgr Przemysław Nowakowski-Węgrzynowski
Magister prawa. Prowadzi własną działalność bazującą na usługach szkoleniowych z zakresu prawa i postępowania administracyjnego, a także gospodarki odpadami oraz gospodarki nieruchomościami, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki wywłaszczeń oraz odszkodowań. Trener Ogólnopolskiej Grupy Szkoleniowej, specjalizuje się w szkoleniach z zakresu technik miękkich, obejmujących stres w miejscu pracy czy wypalenie zawodowe. Doświadczenie zdobywał na stanowisku Specjalisty w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, a także jako Inspektor w Departamencie Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Łodzi.
- mgr Krystian Olek
Magister zarządzania. W swojej pracy naukowej uwagę skupia na działalności młodych i innowacyjnych firm – start-upów. Prowadzi badania naukowe w Europie oraz USA dotyczące zarządzania start-upami oraz szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Poza działalnością naukową prowadzi swoją firmę, w której doradza przedsiębiorcom, skąd pozyskać pieniądze na rozwój ich działalności. Ponadto prowadzi szkolenia dla organizacji prywatnych i samorządowych.
- mgr Anna Piguła
Magister psychologii, doradczyni zawodowa, wykładowczyni akademicka. Certyfikowany Coach ICF oraz trenerka rozwoju osobistego. Od 20 lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi w obszarze praw człowieka. Założycielka Pracowni Zmiany i Motywacji, gdzie wspiera osoby na różnych etapach życia w osiąganiu tego, co jest dla nich ważne.
- mgr Magdalena Piotrowska
Magister psychologii z doświadczeniem zawodowym zdobytym podczas pracy z młodzieżą w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Sobótce oraz przy prowadzeniu warsztatów profilaktycznych dla młodzieży we Wrocławskich szkołach średnich współpracując z Fundacją Nowe Horyzonty oraz Fundacją Przyjazny Dom asystując osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
- mgr Marta Poźniak
Magister prawa. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach zielonogórskich i szczecińskich. Z Kancelarią Prawną CMM związana od 2018 r. W obrębie jej zainteresowań znajdują się: prawo ochrony danych osobowych, prawo gospodarcze i handlowe, prawo cywilne. Radca pracy od 2023 roku.
- mgr Paulina Sochacka- Zięcina
Magister psychologii z doświadczeniem dydaktycznym. Prowadziła terapię dzieci oraz młodzieży w ramach prywatnej praktyki psychologicznej.
- mgr Witold Spitulski
Magister pedagogiki z doświadczeniem dydaktycznym i praktycznym. Publikacje związane z działalnością służb mundurowych w zakresie świadczeń pieniężnych oraz zapobiegania, wykrywania wykroczeń oraz ścigania ich sprawców. Przewodniczący odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej do spraw studentów oraz członek wielu nieetatowych zespołów w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
- mgr Katarzyna Suchecka
Magister biologii. Pracownik Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz Żołnierz czynnej służby obrony terytorialnej, w stopniu szeregowy, na stanowisku ratownik.
- mgr Daniel Szczepanek
Magister psychologii. Psycholog oraz psychoterapeuta w nurcie psychodynamicznym. Uczestniczył w licznych szkoleń z zakresu psychoterapii. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Obecnie jest zatrudniony w Centrum Psychiatrii i Psychologii MariaMed w Lubinie na oddziale dziennym psychiatrycznym na stanowisku psychologa.
- mgr Maciej Śledź
Magister socjologii. Aktywny badacze, uczestniczący w różnorodnych projektach badawczych oraz prezentujący swoje prace na licznych konferencjach naukowych. Zainteresowania naukowe obejmują obszary badań socjologicznych, game studies i disability studies, co poszerza spojrzenie na społeczeństwo. Dodatkowo, prowadzi zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych i udzielam wsparcia studentom jako tutor, co stanowi istotną część mojej akademickiej działalności.
- mgr Barbara Wandas
Magister psychologii. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu stosowanej analizy zachowania oraz psychologii transportu. W 2014 roku uzyskała tytuł specjalisty psychologa klinicznego i neuropsychologa, rok później ukończyła szkolenie na specjalistę psychoterapii uzależnień. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. jako psycholożka prowadząca terapię indywidualną oraz diagnostykę psychologiczną pacjentów oddziału psychiatrycznego, a także jako prowadząca reningów psychoedukacyjnych. Jest autorką kilku programów resocjalizacji i readaptacji z zakresu profilaktyki uzależnień i rozwoju zdrowej osobowości. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, korzystając z superwizji klinicznej i uczestnicząc w szkoleniach wewnętrznych dotyczących profilaktyki uzależnień i pracy z trudnym pacjentem.
- mgr Iwona Zaraś- Wieczorek
Magister psychologii. Na co dzień pracuje jako psycholog i psychoterapeuta w Poradniach Dzieci i Młodzieży Era Psyche, a także jako psycholog w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Oławie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Pracuje w podejściu integracyjnym – łączy myślenie systemowe oraz ericksonowskie.
- mgr Agnieszka Zielińska
Magister pedagogiki, pedagog w stopniu nauczyciela mianowanego pracująca z młodzieżą w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym w oparciu o programy IB tj. MYP (IB Middle Years Programme) i DP (Diploma Programme). Prowadzi warsztaty z młodzieżą, pracownikami szkoły i rodzicami – współautorka programu warsztatów / spotkań dla rodziców MLO. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu rozwoju młodego człowieka o treści związane z psychotraumatologią, interwencją kryzysową, profilaktyką i zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży.