Nauka wobec konfliktu – V Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna „Zdrowie i społeczeństwo w warunkach wojny”
Już 16 maja 2025 roku odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Praktyczna „Zdrowie i społeczeństwo w warunkach wojny”. Wydarzenie odbędzie się w formule online i stanowi ważne międzynarodowe forum poświęcone analizie wyzwań społecznych i zdrowotnych w kontekście konfliktów zbrojnych.
Konferencja organizowana jest przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu we współpracy z Centralnym Ukraińskim Instytutem Rozwoju Człowieka na Uniwersytecie Ukraińskim.
Cel i zakres tematyczny wydarzenia
Celem konferencji jest interdyscyplinarna analiza wpływu sytuacji wojennych na społeczeństwo i zdrowie. Dyskusja obejmie zagadnienia medyczne, psychologiczne, społeczne i administracyjne, ukazując pełne spektrum konsekwencji konfliktów zbrojnych.
Uczestnicy i reprezentacja Uczelni
W wydarzeniu wezmą udział naukowcy i praktycy z wielu krajów, reprezentujący renomowane ośrodki akademickie oraz instytucje zajmujące się zdrowiem publicznym i polityką społeczną.
Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu reprezentować będą:
- Dr Bartosz Błaszczak – Dyrektor Zarządzający.
- Dr Irena Malinowska – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych.
- Dr Justyna Jasińska-Rudzka – Prodziekan ds. Jakości Kształcenia.
- Dr Aneta Kazanecka – Prodziekan ds. Studenckich.
- Dr Wojciech Kazanecki – Przewodniczący Rady Interesariuszy.
- Dr Marika Szymańska – Dyrektor Instytutu Zarządzania i Nauk o Jakości.
- Dr Natalia Najgiebauer – Dyrektor Programowy kierunków Prawo, Prawo w biznesie oraz Administracja.
- Dr Mariusz Michalski – Adiunkt Instytutu Kryminologii i Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Publikacja pokonferencyjna
Zwieńczeniem konferencji będzie wspólna publikacja monografii naukowej, zawierającej artykuły uczestników poświęcone wpływowi konfliktów zbrojnych na różne obszary funkcjonowania społeczeństw.
Autorzy podejmą interdyscyplinarną analizę zagadnień społecznych, zdrowotnych i administracyjnych, ukazując złożoność wyzwań, przed jakimi stają jednostki i instytucje w warunkach wojny. Monografia ta stanie się istotnym wkładem w rozwój badań nad skutkami konfliktów zbrojnych oraz ich długofalowym oddziaływaniem na zdrowie publiczne i strukturę społeczną.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym znaczącym wydarzeniu naukowym!