Spotkanie Zespołu Doradczego ds. Bezpieczeństwa WSKZ
W dniach 16-18 grudnia 2024 roku w Warszawie odbyło się wyjazdowe spotkanie Zespołu Doradczego ds. Bezpieczeństwa Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. W wydarzeniu wzięli udział generałowie Policji i Wojska Polskiego w stanie spoczynku oraz kluczowi przedstawiciele kadry naukowej Uczelni.
Kluczowe tematy i ustalenia Zespołu Doradczego ds. Bezpieczeństwa WSKZ
Spotkanie poświęcono omówieniu kluczowych działań Zespołu, takich jak doradztwo przy programach kształcenia na kierunkach: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, prawo i administracja. Przyjęto harmonogram prac na najbliższy rok, a także zaplanowano inicjatywy mające na celu modernizację infrastruktury Uczelni i organizację prestiżowych wydarzeń akademickich, w tym 21. Międzynarodowego Kongresu Kryminalistyki, który odbędzie się we wrześniu 2025 roku.
W spotkaniu uczestniczyli m.in.:
- gen. dr Jarosław Kaleta
- gen. Michał Otrębski
- gen. Paweł Dzierżak
- gen. Artur Bielecki
- dr Irena Malinowska – Dziekan WNS WSKZ
- Anna Piguła – Prodziekan ds. Jakości Kształcenia WSKZ
- dr Janusz Bryk – Dyrektor Instytutu Kryminologii i Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSKZ
- dr Jan Znajdek – Dyrektor Instytutu Administracji i Nauk o Polityce WSKZ
- Przemysław Żabnicki -Pełnomocnik Dziekana ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Najważniejsze ustalenia ze spotkania Zespołu Doradczego ds. Bezpieczeństwa WSKZ
- Opracowanie wytycznych dotyczących kierunków praktycznych i modernizacji infrastruktury, m.in. utworzenie Pracowni Analizy Kryminalnej.
- Nawiązanie nowych form współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
- Zaplanowanie warsztatów i konferencji z udziałem ekspertów z dziedziny kryminologii, prawa i bezpieczeństwa.
- Wzmocnienie działań na rzecz przygotowania studentów do przyszłych wyzwań zawodowych poprzez rozwój ich kompetencji praktycznych.
Wnioski po wydarzeniu
Spotkanie było kolejnym krokiem w realizacji misji WSKZ, która stawia na innowacyjne podejście do edukacji, dostosowane do dynamicznych potrzeb rynku pracy. Dzięki wsparciu wybitnych ekspertów oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, Uczelnia umacnia swoją pozycję jako lider w kształceniu na kierunkach związanych z bezpieczeństwem, kryminologią i prawem.