Nasi wykładowcy w Mołdawii podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Aktualne zagadnienia nauk społeczno-humanistycznych”
Nasza uczelnia nieustannie pracuje nad rozwojem nowych kierunków międzynarodowej współpracy, poszerzając geograficzny zasięg kontaktów naukowych i wzmacniając partnerstwa z czołowymi instytucjami edukacyjnymi i naukowymi na całym świecie. Ważnym krokiem w tym kierunku było rozszerzenie współpracy z Mołdawią i Rumunią, co otwiera nowe możliwości realizacji wspólnych projektów edukacyjnych i naukowych.
13 marca 2025 roku Janusz Sobon i Rusłana Selezneva wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Aktualne zagadnienia nauk społeczno-humanistycznych”, która odbyła się w Kiszyniowie (Republika Mołdawii).
Znamiennym wydarzeniem konferencji było podpisanie umowy o współpracy między naszą uczelnią a Wolnym Międzynarodowym Uniwersytetem Mołdawii (Free International University of Moldova). Podpisanie umowy otworzyło nowe perspektywy dla międzynarodowej współpracy naukowej i stało się ważnym krokiem w umacnianiu relacji z instytucjami naukowymi Rumunii i Mołdawii.
Konferencja zgromadziła czołowych naukowców i badaczy z Rumunii, Słowenii, Węgier, Litwy, Mołdawii, Bułgarii i Ukrainy, tworząc unikalną platformę do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat aktualnych problemów w obszarze nauk społeczno-humanistycznych.
W ramach konferencji nasi profesorowie wystąpili podczas sesji plenarnej z referatem na temat „Cyfrowe transformacje współczesnej gospodarki – doświadczenia Polski”. W swoim wystąpieniu autorzy omówili kluczowe zagadnienia związane z procesami cyfryzacji w polskiej gospodarce oraz zaproponowali nowe podejścia do rozwiązywania aktualnych problemów w tej dziedzinie. Referat spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników i stał się impulsem do merytorycznej dyskusji. Na zakończenie konferencji organizatorzy wręczyli uczestnikom certyfikaty w uznaniu ich wkładu w rozwój dialogu naukowego i współpracy akademickiej.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za wysoki poziom organizacyjny wydarzenia i możliwość udziału w tak ważnym wydarzeniu naukowym. Liczymy na dalszą owocną współpracę i udział w przyszłych konferencjach.