Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego realizuje szereg zadań, które mają na celu stałe podnoszenie jakości kształcenia i doskonalenia programu naszych studiów. To także stały monitoring realizacji założonych celów jakościowych i wymogów, które nakładane są na uczelnie wyższe. Zobacz, jak przebiega realizacja założeń Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia (SZJK).
System Zapewniania Jakości Kształcenia (SZJK) stanowi kluczowe narzędzie w realizacji polityki jakościowej uczelni, obejmującej wszystkie oferowane kierunki studiów. Podmiotami realizującymi zadania SZJK są:
W jej skład wchodzą nauczyciele akademiccy, wykładowcy, pracownicy administracji oraz studenci; tak szerokie spektrum pozwala na całościowy wgląd w proces kształcenia i reagowanie w miejscach, które mogą tego wymagać. Komisja odpowiada również za projekty, realizację i zmiany w programach studiów, modułach specjalnościowych, a także za organizację procesu dydaktycznego i analizę założonych efektów kształcenia. Zadania komisji uwzględniają również prace nad polityką kadrową, w tym: nabór kadry badawczo-dydaktycznej oraz ocenę nauczycieli akademickich.
Odpowiada za hospitację zajęć, prowadzonej dokumentacji oraz za weryfikację założonych efektów kształcenia. Zatwierdza również przygotowane sylabusy i odpowiada za formalną stronę organizacji zawodowych praktyk studenckich.
Pracownicy dydaktyczni odpowiadają nie tylko za realizację założonych efektów kształcenia przed Prorektorem – podlegają również ocenie studenckiej, która ma wpływ na kształtowanie polityki kadrowej.
Zdanie naszych studentów dla nas ważne. Opinie samorządu na temat programów studiów czy opłat są brane pod uwagę w procesach decyzyjnych – bierze on udział w posiedzeniach Senatu i Komisji ds. jakości kształcenia oraz angażuje się w szeroko pojęte działania na rzecz doskonalenia jakości kształcenia w uczelni.
Skład Rady przede wszystkim proponuje możliwe kierunki rozwoju. Ich rolą jest również kreowanie wizerunku Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego oraz działania w otoczeniu społeczno-gospodarczym w powiązaniu z uczelnią. Rada wspiera nas również w działaniach dydaktycznych, a także w organizowaniu staży i praktyk studenckich.
Skład Rady:
- Fundacja Imago
- Szkoła Podstawowa nr 43 z oddziałami integracyjnymi we Wrocławiu
- Przedszkole Integracyjne nr 93 im. J. Brzechwy we Wrocławiu
- Przedszkole Integracyjne nr 89 im. J. Tuwima we Wrocławiu
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Koniecpolu
- Urząd Miasta i Gminy w Koniecpolu
- BonaSoft Sp. z o.o.
- KARABELA-CK Sp. z o.o.
- LEGION CK Sp. z o.o.
- 5 Pora Roku Sp. z o.o.
- Bel-Pol Sp. z o.o. z siedzibą w Świdnicy
- Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.
- Dolnośląski Fundusz Gospodarczy Sp. z o.o.
- Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy
- Era Psyche w Kiełczowie
- Kancelaria Adwokata Marcina Trzeciaka
- Kancelaria Radców Prawnych Daćków i Chwastyk Sp. p.
- Liceum Ogólnokształcące nr XV im. mjr P. Wysockiego we Wrocławiu
- Polskie Centrum Mediacji, Oddział we Wrocławiu
- Port Lotniczy Wrocław S.A.
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu
- Powiatowy Urząd Pracy w Oławie
- Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu
- Publiczne Przedszkole Specjalne “Wesołe Żabki”
- Resilience – Gabinet Psychoterapii
- Stowarzyszenie Taktyków Kryminalistyki