Podziękowanie za wsparcie w organizacji i udział w konferencji – uroczyste przekazanie statuetki dla Stowarzyszenia Generałów Policji RP
W dniu 11 maja 2026 r. przedstawiciel WSKZ, nadinsp. w st. spocz. Michał Otrębski, przekazał na ręce Prezesa Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej, nadinsp. w st. spocz. Adama Rapackiego, statuetkę. Stanowiła ona podziękowanie za wsparcie w organizacji oraz udział w konferencji naukowej „Zaginięcia osób w świetle psychologii sądowej i kryminalistyki – wyzwania współczesnych śledztw”.
Uroczystość odbyła się w siedzibie organizacji w obecności członków zarządu. W imieniu Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Prezes Adam Rapacki zadeklarował dalsze zaangażowanie w realizację postanowień porozumienia zawartego z naszą Uczelnią.

Konferencja poświęcona problematyce zaginięć osób
17 kwietnia 2026 roku we Wrocławiu odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zaginięcia osób w świetle psychologii sądowej i kryminalistyki – wyzwania współczesnych śledztw”, zorganizowana przez Wydział Nauk Społecznych i Technicznych Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Wydarzenie miało charakter hybrydowy i zgromadziło przedstawicieli świata nauki, służb mundurowych oraz praktyków zajmujących się problematyką zaginięć osób. Jego celem była wymiana wiedzy oraz prezentacja najnowszych metod, procedur i narzędzi wykorzystywanych w działaniach poszukiwawczych.
Program konferencji obejmował cztery debaty eksperckie:
- Panel I – „Zaginięcie czy przestępstwo? Wczesna kwalifikacja zdarzenia w praktyce śledczej”.
- Panel II – „Nowe technologie w poszukiwaniach osób zaginionych – wsparcie czy zagrożenie?”.
- Panel III – „Psychologiczne uwarunkowania zaginięć osób dorosłych i nieletnich”.
- Panel IV – „Problematyka zaginięcia osób w perspektywie współpracy z mediami”.
Konferencja stworzyła przestrzeń do dyskusji nad wyzwaniami współczesnych śledztw oraz integracji wiedzy teoretycznej z doświadczeniami praktyków zaangażowanych w poszukiwanie osób zaginionych.